Блог агентства Maks Group
о работе в Польше

До Євросоюзу доведеться платити 7 євро

25.05.2018

За безвізовий в’їзд до Євросоюзу доведеться платити 7 євро 

Посли Євросоюзу схвалили спеціальну схему дозволу на в’їзд в Шенгенську зону.

Євросоюз оформлюватиме спеціальний дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону для громадян країн, із якими Євросоюз уклав договір про безвізовий режим, у тому числі для українців. За отримання дозволу на перетин кордону потрібно буде заплатити 7 євро. Відповідне рішення ухвалили посли Євросоюзу на засіданні 25 квітня, однак його ще повинні ухвалити Європарламент та Рада ЄС.

Згідно з повідомленням на сайті Європейської Ради, жителям третіх країн, зокрема і українцям, перед поїздкою потрібно буде проходити перевірку, метою якої є сприяння підвищенню внутрішньої безпеки та запобігання нелегальній імміграції, а також зменшення затримок на кордонах. Для цього вони повинні заздалегідь заповнити заяву-анкету через інтернет, вартість якої становитиме сім євро.

⇒ Після перевірки даних у базі даних ЄС та Інтерполу та не виявлення зауважень людина отримає дозвіл на в’їзд у Шенгенську зону. Зазначається, що термін розгляду заявки з винесенням відповідного рішення не буде перевищувати 96 годин, а більшість заяв будуть схвальними. Однак якщо виникнуть підозри або інформація потребуватиме додаткового аналізу, то заявку оброблятимуть вручну компетентні органи. Однак в Єврораді наголосили: наявність дозволу не буде стовідсотковою гарантією на в’їзд в Європу, а остаточне рішення прийматиме прикордонник.

Дозвіл на в’їзд буде діяти три роки або до закінчення терміну дії закордонного паспорта чи іншого документа, зареєстрованого при оформленні заявки, в залежності від того, що станеться раніше.