Блог агентства Maks Group
о работе в Польше

Наші та їхні молочні ріки

16.03.2018

Враження від поїздки

В одному з попередніх репортажів я писала про польську корівку на фоні зеленої трави. І як людині з села, мені цікаво було дізнатися, які ж молокопродукти споживають наші брати – слов’яни.

Не перестаю дивуватися якості молочних продуктів у Польщі. Молоко, сметана, масло, сир – все неперевершеної якості та смаку! І мимоволі пригадую якість українського молока. Ферми знищено, худобу вирізано, на молокозаводи поступає молоко від корів приватних осіб. Так ось, здане молоко  перевіряють на щільність, чи не розбавлене воно водою. А водою ж таки розбавляють, щоб було більше,

але не простою, а з добавлянням … прального порошку! Тоді щільність  не видає себе. Уявіть собі, милі українці, що цю хімію в прямому значенні слова споживають усі, від малюків до  громадян поважного віку. Про яке здоров’я нації ми можемо говорити, якщо пральний порошок не відбирається  з рідини  ні кип’ятінням, ні охолодженням – нічим! І все це  на совісті легких до наживи наших співвітчизників. А поляки, які теж є слов’янами, як і ми, поступили б так? Впевнена – НІ!

   Те ж саме можна сказати про якість українського вершкового масла, сметани, сиру. Якось куплений  мною в нашому  супермаркеті сир марки без підпису  через три дні зберігання в холодильнику став …оранжевого кольору. Виявляється, через вміст пальмової олії, яка буває різної якості і може давати різний колір продукту: від рожевого до бурякового. Чому наші співвітчизники такі байдужі до якості продуктів харчування? Чому неякісні, а часто і шкідливі  товари присутні на прилавках магазинів? Коли ми, українці, врешті – решт запозичимо досвід наших сусідів і будемо на прилавки викладати лише достойні нашого споживання продукти?

У Польщі довелося мені спробувати напій під назвою «Маслянка». У нас в Україні такого не зустрінеш. А так звана  маслянка ще раз доводить, що і масло в них натуральне, бо маслянка – це результат відбору жиру з вершків, тобто те, що залишилося після сколоченого масла.

   Про польські молочні продукти  захоплено говорять в Україні всі, хто

побував у  країні, яка є нашою  давньою сусідкою.

   То ж українці, за нагоди спробуйте їхні молочні ріки – і ви будете приємно  вражені.

ТЕТЯНА МІРОШНИЧЕНКО