Блог агентства Maks Group
о работе в Польше

Враження від поїздки

15.03.2018

 

ТАМ, ЛИШЕ  ТАМ

Перетнувши кордон на межі між Україною і сусідською Польщею, хочеться кожною клітинкою свого тіла ввібрати все те незвичайне, незбагненне для нас, українців, що бачиш у цій країні. Зачаровують краєвиди, пейзажі, природа і ставлення до неї. Дивує величезна кількість автомобілів з номерними знаками різних країн Європи. Їх у нас в Україні не зустрінеш. Та й страхіття наших доріг їм краще не бачити. Мені особисто було соромно за свою державу, коли  наші дорожні ями і вибоїни долав автомобіль з німецькими номерами. Яким вітром його занесло в наші краї – не знаю. Однак  подумалося: «Хто переможець і хто переможений?»

У Варшаві, місті, під час другої світової війни повністю знищеному фашистськими окупантами, зачаровує парк Королівські Лазенки. Історія розповідає, що 1944 року, за щасливою випадковістю, вибухові снаряди, які повинні були повністю знищити палаци парку, не здетонували, хоча реставраційні роботи проводилися потім протягом 17 років після визволення.

Українці, не хлібом єдиним живе людина. Хочете помилуватися штучним озерцем, побачити сонячний годинник, найрізноманітніші породи дерев, фонтани, море квітів, амфітеатр на воді? А побачити справжніх павичів, білок, лебедів, здоровенних сомів у чистій, як скло, воді? Тоді завітайте сюди, у Варшаву, в Королівські Лазенки – і ви отримаєте море задоволення, незабутніх вражень від чарівної природи  та  вміння людей доглянути все це і зберегти для наступних поколінь.

Про мої враження від польських продуктів – у наступному репортажі.

ТЕТЯНА МІРОШНИЧЕНКО